Održana peta – posljednja Tribina


U ponedjeljak 29. 10. 2018. održana je posljednja u nizu listopadskih tribina pod nazivom „Medijska (ne)pismenost“. Predavač je bio gospodin Danijel Labaš profesor komunikacijskih znanosti na Hrvatskim studijima u Zagrebu.

Predavač je podijelio svoje izlaganje na tri dijela. 

U prvom dijelu izlaganja profesor Labaš se osvrnuo na brojna istraživanja o korištenju medija te je potom analizirao rezultate navedenih istraživanja s posebnim osvrtom na rezultate istraživanja najmlađe dobne skupine i njihovih roditelja.

Drugi dio predavanja bio je usmjeren buđenju svijesti o važnosti medijske pismenosti kako u odgojno-obrazovnom procesu, tako i u svakodnevnom životu.

U završnom dijelu predavanja, između ostalog, predavač je progovorio o utjecaju medija na svakodnevnicu, njihovoj potrebi, ali i izazovima koji pruža globalna mreža.

Poslije izlaganja slijedila je rasprava. Prisutni su mogli postavljati pitanja na koja je predavač ponudio svoje odgovore.

2019  Župa Posušje