Naš župljanin fra Nikola Jurišić zaređen za svećenika

jurisic redjenje 1

Mostar – katedrala Marije Majke Crkve, svetkovina sv. Petra i Pavla, apostolskih prvaka, 29. lipnja 2019. Sunčan dan, 10.00 sati prije podne. Svećeničko ređenje petorice hercegovačkih đakona, i to trojice franjevačkih: fra Dragana Bolčića, fra Nikole Jurišiča i fra Roberta Pejičića koje je predstavio fra Stanko Ćosić, tajnik Provincije, i dvojice dijecezanskih: don Petra Filipovića i don Domagoja Markića koje je predstavio don Ivan Štironja, povjerenik za duhovna zvanja.

Procesija iz kripte sv. Josipa na glavni ulaz katedrale, koja je puna vjernika, sudionika dvostrukoga sakramentnoga slavlja. Katedralni zbor u ponajboljem izdanju. Pedeset i sedam svećenika u koncelebraciji s biskupom rediteljem Ratkom Perićem, među njima i provincijal fra Miljenko Šteko i generalni vikar don Željko Majić.

jurisic redjenje 2

Prije završna apostolskog blagoslova i potpuna oprosta don Željko je pročitao Papin telegram upućen preko Apostolske nuncijature biskupu Ratku za njegov svećenički zlatni jubilej, na čemu je biskup srdačno javno zahvalio Svetom Ocu.
Poslije sv. Mise slike i čestitke, i domjenak u katedralnoj dvorani.

Radost samih ređenika, njihovih obitelji i rodbine koja je sudjelovala u Euharistijskom slavlju; radost postulanata, novaka, sjemeništaraca i bogoslova; radost cijele Crkve u Hercegovini. Hvala dajmo Gospodinu Bogu našemu!

2020  Župa Posušje