GODIŠNJE HODOČAŠĆE TREĆARA U KRALJEVU SUTJESKU

Iz godine u godinu hodočastimo u Kraljevu Sutjesku. Hodočašće se organizira prigodom godišnjice smrt blažene Katarine Kosača (25.10.), bosanske kraljice hrvatske krvi. Za ovu prigodu se okupe trećari iz župa diljem Bosne i Hercegovine. Ove godine hodočastili smo s članovima Trećeg franjevačkog reda iz župa Posuški Gradac, Kočerin i Čitluk.

Zaputili smo se iz Posušja u molitvi, moleći i usput do Kraljeve Sustjeske.

Prispjevši u Kraljevu Sutjesku u 10 sati nas je pozdravio u ime OFS Bosne fra Davor Petrović, regionalni asistent OFS-a Bosne Srebrene. Održao je prigodno predavanje za sve okupljene trećare. U 11 sati započela je sv. misa koju je predvodio i propovijedao Fra Davor Petrović, uz koncelebraciju trideset svećenika. Za sve trećare priređen je domjenak, a u 14 sati započeo je tradicionalni susret folklornih grupa. Moleći i pjevajući vratili smo se svojim kućama.

2020  Župa Posušje