XIV. Festival religiozne drame – Posušje 2022.

Župa Bezgrješnog začeća BDM u Posušju, organizira XIV. Festival religiozne drame. Ovaj jedinstveni Festival, zahvaljujući interesu publike i kvalitetnim predstavama, ide naprijed.
“Kršćanska drama nije samo tema vezana uz kršćanstvo (dakle, Bog, sveci, svećenici, crkva na sceni) nego su u tim dramama vidljive afirmacije temeljnih kršćanskih vrijednosti (ljubav, služenje, poslušnost) ali i specifična poruka koja ima četiri elementa.

Prvo: svijet koji prikazuju je dio Božjeg nauma i njime vlada milosrdni Bog;
drugo: postoji dobro i zlo i svi znaju što je to;
treće: čovjek ima slobodu izbora (čak i kad se zlo vrši nad njim i on to ne može spriječiti ima mogućnost izbora osvetiti se / mrziti ili oprostiti) i
četvrto: ako pogriješi postoji izlaz jer svijetom vlada milosrdni Bog i poznat nam je način pročišćenja grijeha i zla.” (Sanja Nikčević).
Na ovaj način, naša župa, potiče novu evangelizaciju. Istovremeno potiče i usmjerava mlade da svoju energiju utroše u plemenite svrhe.
Pozivamo sve ljubitelje kazališta na ovaj Festival. Predstave se igraju u kripti nove crkve, a početak je u 19.00 sati.

Imamo prilike vidjeti četiri drame:
7. ožujka 2022.:
"sv. Patrik i sv. Filomena" – Frama Humac