Održan 24 susret duhovnih zvanja posuškoga kraja

duhovna zvanja posusje 2022 1

U ovu srijedu, 27. srpnja, održan je 24. Susret duhovnih zvanja posuškoga kraja. Zajedništvo svećenika, redovnika, redovnica, bogoslova i kandidatica je započelo ulaznom procesijom u kriptu posuške crkve. Riječi pozdrava i dobrodošlice uputili su fra Ivan Landeka – Brko, u ime duhovnih zvanja i fra Mladen Vukšić, posuški župnik.

Svetu misu je predslavio fra Ante Penava, zlatomisnik. Propovijed je uputio fra Veselko Grubišić, također zalatomisnik. U slavlje su uključene i dvije časne sestre koje obilježavaju 50 godina redovničkih zavjeta: s. Anđelina Ćesić i s. Mila Begić.
Pjevanje na Svetoj misi su animirali posuški framaši.

Nakon Svete mise bilo je druženje s prisutnim vjernicima. Potom su duhovna zvanja pohodili Mesnu industriju Šišović i vidjeli kako teče obrada mesa i proces stvaranja proizvoda.
U drugome dijelu dana bio je ručak u Bosiljni ponad Rakitna uz šetnju i pjesmu.
Sve je završilo plenumom i s blagoslovom!

duhovna zvanja posusje 2022 1

duhovna zvanja posusje 2022 1

duhovna zvanja posusje 2022 1

Foto: Ljubo Kovač

2024  Župa Posušje