IZVJEŠTAJ S FRAMIN-A 2014. U MOSTARU

U subotu, 17. svibnja u Mostaru, na Framin-u – godišnjem susretu ministranata koji služe na franjevačkim župama – sudjelovali su i naši ministranti iz Posušja. Zajedno s ministrantima iz Rakitna krenuli smo prema Mostaru oko 7.30.  
Okupljanje je započelo oko 9 sati u franjevačkom samostanu u Mostaru. 

 


U 9.30 slavili smo svetu Misu s ostalim ministrantima i njihovim voditeljima u samostanskoj crkvi sv. Petra i Pavla.
 
 
Nakon ručka uputili samo se prema Rodoču, na sportske terene Sveučilišta u Mostaru. Tamo su se naši ministranti natjecali u dvije od tri ponuđene discipline, u nogometu i igrama bez granica. Naši ministranti su osvojili prvo mjesto u igrama bez granica. Kao nagradu osvojili su prepun paket slatkiša. Oduševljenje je bilo veliko.
 
 
Na povratku u Posušje atmosfera je bila iznimno uzavrela, trebalo je te slatkiše podijeliti i dobrim djelom pojesti. I tu su se ministranti ponovno pokazali. Našim ministrantima čestitamo na osvojenoj prvoj nagradi. 
2024  Župa Posušje