Mario Širić ušao u postulaturu

mario siric

U srijedu 5. listopada 2022. u postulaturu Hercegovačke franjevačke provincije službeno su primljena sedmorica kandidata:

Dragan Čabraja - Župa bl. Ivana Merza, Zagreb
Ivan Boras - Župa sv. Ante, Humac
Dominick Grgić - Župa sv. Jeronima, Chicago
Joel Sirovina - HKM Zürich
Vinko Kovačić - Župa Uznesenja BDM, Široki Brijeg
Toni Vasilj - Župa sv. Jakova, Međugorje
Mario Širić - Župa Bezgrešnog začeća BDM, Posušje

Kandidate je primio provincijal fra Jozo Grbeš. Postulatura koja traje najmanje šest mjeseci, prva je stepenica na kojoj kandidat pobliže upoznaje franjevački oblik života. Kroz to vrijeme kandidat upoznaje stvarnu zajednicu i bratstvo u koje je došao, jednako kao što i drugi članovi bratstva upoznaju njega. U toj dinamici upoznavanja konkretnog života zajednice događa se prvo razlučivanje i provjera autentičnosti vlastitog životnog poziva. Ukoliko i kandidat i zajednica na ovoj prvoj stepenici steknu usklađeno povoljno mišljenje o duhovnom pozivu kandidata, on ulazi u novicijat koji traje godinu dana.

Po zagovoru serafskoga oca sv. Franje iz Asiza neka ih prati Božji blagoslov i naša molitva.

2023  Župa Posušje