Fra Ivan Crnogorac zaređen za svećenika

Fra Ivan Crnogorac zaređen za svećenika

U četvrtak, na svetkovinu apostolskih prvaka sv. Petra i Pavla, 29. lipnja, na svečanom misnom slavlju u 11 sati biskup mons. Petar Palić u mostarskoj katedrali Marije Majke Crkve predvodio je Euharistiju na kojoj je zaredio šest novih svećenika. Petorica svećenika zaređena su za Hercegovačku franjevačku provinciju: fra Ivan Crnogorac, fra Fran Ćorić, fra Marin Mikulić, fra Slaven Tomić i fra Alojzije Slavko Anđelić te jedan za Mostarsko-duvanjsku biskupiju – don Zvonimir Rezo. 

Uz biskupa Petra u koncelebraciji bio je nadbiskup Aldo Cavalli, apostolski vizitator s posebnom ulogom za župu Međugorje, generalni vikar naših biskupija don Nikola Menalo, provincijal Hercegovačke franjevačke provincije fra Jozo Grbeš te mnogobrojni svećenici i redovnici. Okupio se velik broj rodbine i prijatelja ređenika, bogoslova i sjemeništaraca, postulanata i redovnica.

Fra Ivan Crnogorac zaređen za svećenika

Fra Ivan Crnogorac zaređen za svećenika

Fra Ivan Crnogorac zaređen za svećenika

Fra Ivan Crnogorac zaređen za svećenika

Fra Ivan Crnogorac zaređen za svećenika

2023  Župa Posušje