Proslavljena Velika Gospa

Danas je naša župa proslavila svoju zaštitnicu Veliku Gospu. Rano ujutro mnogi su hodočasnici pješke došli pomoliti se svojoj zaštitnici. Veliki broj hodočasnika pristupio je sakramentu sv. ispovijedi. Slavljene su sv. Mise u 7, 9, 11 i 19 sati. Svečanu sv. Misu u 11 sati predslavio je fra Ante Akrap, član provincije Presvetog Otkupitelja iz Splita, profesor filozofije na KBF-u sveučilišta u Splitu. 

Fra Ante je u svojoj propovijedi naglasio suvremenog čovjeka koji se zatvorio u sebe, a zaboravio je na Boga. Nasuprot tom stavu BDM se predala Bogu i zbog toga je Uznesena na nebo. Potrebno je promijeniti svoje životne postavke i računati na Boga u svome životu. 
Svečanoj sv. misi prisustvovalo je nekoliko tisuća ljudi, a i na jutarnjim misama bio je lijep broj vjernika. Zahvalni smo Bogu za lijepo vrijeme kroz sve dane Devetnice.Sve ostale fotografije s ovogodišnjih Devetnica i proslave Velike Gospe možete pogledati u našoj foto galeriji. LINK.
2023  Župa Posušje