Susret zborova u Širokom Brijegu

U nedjelju 30. prosinca 2014. godine kada slavimo prvu nedjelju došašća, u Širokom Brijegu u crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije je održan susret zborova. Na tom susretu sudjelovao je i crkveni zbor “fra Grge Martića” iz Posušja. U 17 sati zborovi su imali generalnu probu. Susret je počeo u 18 sati kada je sedam zborova iz Hercegovine slavilo večernju Svetu Misu i otpjevalo izabrane pjesme. 


Svojim višeglasnim pjevanjem zborovi su zaista veličanstveno slavili Gospodina. Nakon Svete Mise, zborovi su se predstavili i otpjevali po dvije pjesme. Zbor “fra Grga Martić” iz Posušja je nastupio šesti uz pjesme: Misao svijeta i Kog zemlja more zvjezdan svod. Nakon predstavljanja i svečanosti susreta, zborovi su se nastavili družiti u svadbenom salonu Sunce uz večeru, pjesmu, ali i ples sve do polnoći kada su svi pošli svojim kućama, svatko u svoju župu. Uistinu smo proveli još jedan od nezaboravnih i prelijepih trenutaka zajedničkog druženja i veličanja Boga uz višeglasne duhovne stihove. Nakon susreta zborova, zbor “fra Grga Martić” se priprema za nadolazeće Božićne blagdane, kao i za Božićni koncert.
2020  Župa Posušje