Papa: Bez molitve, nećeš moći napraviti ni jedan korak naprijed

Uvijek više, vjerni svojoj karizmi – Papin je poticaj upućen članovima pokreta Kursilja – „Maloga tečaja kršćanstva“ – koje je  30 04.2015 primio audijenciju u dvorani Pavao VI. u Vatikanu, povodom trećeg europskog susreta tog pokreta i proslave 50. godišnjice otkako je prisutan u Italiji. Kursiljo, koji je osnovan 40-ih godina prošloga stoljeća u Španjolskoj, danas je raširen na svim kontinentima i okuplja više od 5 milijuna ljudi.
 
Audijenciji je prisustvovalo i 13 članova Kursija iz župe Posušje.Tom prigodom Svetom Ocu je uručen dar -rad našeg župljanina Roberta Tomića.
 
Članovi Kursilja nam prenose Papin blagoslov a i poruku da u svojim obiteljima uvodimo razmatranje Riječi Božje te da činimo djela milosrđa a posebno je dao naglasak na 7 tjelesnih i 7 Duhovnih djela milosrđa.

2021  Župa Posušje