"Ti si zaklon moj"; obećanja i primanja Frame Posušje

Danas, 10.svibnja 2015. u našem bratstvu bili su Obredi primanja i obećanja, vođeni pod geslom „Ti si zaklon moj“. Za sve nas framaše ovo je bio jedan veliki dan; dan kada “obećajemo da ćemo kroz godinu dana svoju mladost posvetiti Kristu, živeći njegovo evanđelje u bratstvu Franjevačke mladeži“. U bratstvo Frame Posušje primljeno je 97 novih framaša.


Prvi put je svoja obećanja izreklo 83 framaša, dok je svoja obećanja obnovilo njih 185. 
Misno slavlje je predvodio područni duhovni asistent Frame fra Slaven Brekalo koji je istaknuo da kroz Framu najviše primamo te kako je ljubav prema Bogu, prema bližnjemu i samome sebi povezana. Nakon pričesti framaši su izmolili "Pohvale Bogu" od svetoga Franje, a upravo iz te molitve je uzeto geslo. Slavlje je svojom pjesmom uzveličala Frama Humac.
 
Također su nas svojim dolaskom počastili i ostali framaši iz Hercegovine. Nakon obreda nastavili smo s druženjem uz grla framaša i domjenak.


 
Mir i dobro!
 
Ante Mitar 
2021  Župa Posušje