Predstavljanje knjige pjesama fra Vlade Lončara

Župa Bezgrješnog začeća BDM u Posušju organizira predstavljanje knjige pjesama fra Vlade Lončara, „Isus u Hercegovini“. Knjiga će biti predstavljena u srijedu, 7. listopada 2015., u vjeronaučnom centru s početkom u 19,00. U programu sudjeluju: Ljubo Kovač, don Ilija Drmić, prof. Stjepan Galić i Frama Posušje. Svi ste pozvani i dobrodošli.

Fra Vlado Lončar je rođen 13. kolovoza 1944. g. u hercegovačkim Vinjanima. Za svećenika je zaređen 13. lipnja 1970. Kao svećenik djelovao je u Drinovcima, Posušju, Rakitnu, Vitini, Mostaru, Širokom Brijegu i sada na Humcu kod Ljubuškog.

Do sada je objavio sljedeće zbirke pjesama: ŽEDNA ZEMLJA 1995., PORTRET BOŽJI 1999., AVE CROATIA te ISUS U HERCEGOVINI. God. 2013.  je objavio s talijanskoga prijevod knjige, autora Berarda Rossija, SVETI FRANJO I NJEGOVO VRIJEME.