Proslava blažene Katarine Kosače Kotromanić u Kraljevoj Sutjesci

25.10.2015. godine u Kraljevoj Sutjesci je proslavljena 537. obljetnica smrti bosanske kraljice, franjevačke i hrvatske blaženice Katarine Kosača Kotromanić. Na proslavi su sudjelovali i vjernici župe Posušje, pod vodstvom Franjevačkog svjetovnog reda i duhovnog asistenta fra Marka Dragičevića.

Dragi Bog je podario lijepo vrijeme koje nas je pratilo cijelim putem. Iz naše župe je na hodočašće išlo 30-ak vjernika. Ovo hodočašće postaje tradicija, ali i obveza mjesnih bratstava OFS-a, kako bi kroz ovaj događaj zajedništva živjeli svoje franjevačko nadahnuće, svjedočili svoju vjeru i cijenili kraljicu Katarinu, koja je svojim životom služila vjerno Kristu i njegovom nasljedniku svetom Franji.

Mladi iz župe Kraljeva Sutjeska pripremili su uvodni program, popraćen molitvom krunice i pjesmom, a ovogodišnja proslava blažene Katarine praćena je geslom: „ Franjo, idi i popravi moju kuću koja se ruši! “ Svečano sveto misno slavlje predvodio je fra Janko Ćuro, uz pratnju 18 fratara, duhovnih asistenata svjetovnih franjevaca iz cijele Bosne i Hercegovine.

Fra Janko je u propovijedi pozvao da učinimo da naš život, baš kao i život sv. Franje, cijeli postane molitva, te kako je svaki čovjek dragocjen i pravo čudo u Božjim očima!
 Nakon svetog misnog slavlja održana je 16. smotra folklora „ Dani kraljice Katarine“, u kojoj je uz kulturna i umjetnička društva iz BiH i Hrvatske sudjelovalo i naše HKUD fra Petar Bakula iz Posušja, čime se zaista ponosimo.

Po povratku smo posjetili Duhovni centar „ Karmel sv.Ilije“ i upoznali se s bogatstvom kulturnog naslijeđa i umjetnosti, te životom karmelićana u BiH. Nakon toga, posjetili smo Eko selo Grabovica i kratko se okrijepili.

Na kraju, Bogu hvala na prekrasnom danu, na obilju milosti koju danas primismo i zajedništvu koje se osjetilo. Neka nam i dalje život svetog Franje i blažene Katarine bude uvijek pred očima i bude primjer kako se živi i voli Krista!