Proslavljena svetkovina Tijelova

U četvrtak, 26.5. proslavljena je svetkovina Tijelova. Bilo je svečano i lijepo, čemu je doprinio velik odaziv vjernika posuške župe, kao i onih iz okolnih župa. Neki su potvrdili da je odaziv bio još veći nego prethodnih godina. Sveto misno slavlje predslavio je fra Ivan Landeka st. U svojoj propovijedi je istaknuo simboliku kruha i vina u kojima nam se Isus zauvijek ostavio te koje je istinsko značenje procesije.

Kršćani nisu oni koji demonstriraju, nego oni koji sklopljenih ruku idu za Gospodinom.

Na koncu misnog slavlja uslijedila je procesija niz dvije glavne posuške ulice sve do stare crkve. U procesiji su, između ostalih, sudjelovali ovogodišnji prvopričesnici, mješoviti zbor, brojne obitelji, djeca i mladi te su svojom molitvom i pjesmom uljepšali ovu večer.

Sve je završeno svečanim blagoslovom na samom kraju procesije. Naši framaši su bili aktivno uključeni u čitanja i organizaciju.

Foto: Ante Penava i Jure Širić