Proslava Velike Gospe u Posušju

Župa Posušje svečano je proslavila svoju zaštitnicu. Već u rano jutro počeli su pristizati hodočasnici iz mjesta: Rakitna, Vira, Vinjana, Graca, Broćanca, Gorice, Sovića, Gruda… Svete mise slavile su se u 7., 9., 11. i 19. sati. Svečana sveta misa bila je u 11. sati, a predvodio ju je fra Ante Vučković, franjevac iz Splita. U svojoj propovijedi fra Ante je istaknu lik Marije kao onu koja je imala ispravan pogled. Naime, znala je da je Bog, Bog.

A, da je čovjek, čovjek. Ta bistrina pogleda omogućila joj je da postane „Majka prečista“, majka Sina Božjega. Na tu veliku milost ona Veliča Boga. Ta čistoća pogleda i prihvaćanje Božjeg plana, i vjernost njemu, doveli su je do Uznesenja na nebo. Mnogi vjernici su pristupili sakramentu sv. ispovijedi i na taj način iskoristili milost potpunog oprosta. Na svetoj misi pjevao je Veliki župni zbor „fra Grga Martić“, pod vodstvom s. Marine Ivanković.

Na koncu sv. mise, fra Mladen je zahvalio svima koji su omogućili da ova Devetnica i proslava proteknu u jednom dostojanstvenom ozračju.

Sve fotografije s ovogodišnjih Devetnica, Uočnice i proslave blagdana Velike Gospe možete pogledati u našoj foto galeriji OVDJE