ADVENTSKA DUHOVNA OBNOVA

U subotu, 10. prosinca, u župi Bezgrješnog Začeća Blažene Djevice Marije u Posušju održana je adventska duhovna obnova za djevojke 7. i 8. razreda pod geslom „Ljepota malih koraka“. Na duhovnoj obnovi, koju su animirale s. Danijela Brekalo i s. Anđela Pervan, sudjelovale su 42 djevojke. Program je započeo kratkom molitvom nakon čega je slijedio rad u skupinama.

Promišljajući o vrijednostima koje su potrebne našem društvu, djevojke su imale prigodu zaploviti u budućnost, putovati svemirom, pronaći planetu i stvoriti na njoj uvjete poželjne za život. Kako bi to ostvarile i u našem svijetu, potrebno je učiniti mnogo malih koraka koji san mogu pretvoriti u stvarnost. Primjerice, pomoći roditeljima u kućanskim poslovima, posvetiti više pozornosti učenju školskog gradiva, darovati dio svog džeparca siromašnima, posjetiti stare i osamljene u susjedstvu, učiniti danas nekoga radosnim i još mnogo drugih malih koraka koje možemo ostvariti u svojoj svakodnevici.

Otkrivajući ljepote i vrline koje nam je Bog bezuvjetno podario, kroz molitvu i pjesmu djevojke su izrazile Bogu zahvalnost za sve primljene darove. Bilo je vremena i za igre u kojima se očitovala njihova maštovitost, kreativnost i talentiranost.

Duhovna obnova je zaključena poticajima da nikad ne prestanemo sanjati i vjerovati da svojim malim korakom činimo svijet ljepšim i ugodnijim za život.
Zahvalne Bogu na vremenu provedenu u vedrom zajedništvu, drage djevojke, nosimo vas u molitvama i radujemo se ponovnom susretu!

Vaše sestre!