Šesta večer Devetnice

Devetnice u Posušju
U petak 11. kolovoza 2017. proslavljena je šesta večer Devetnice Velikoj Gospi u Posušju. Euharistijsko slavlje je predslavio i propovijedao na temu „Ja više nisam u svijetu, no oni su u svijetu“ fra Bojan Rizvan, župni vikar na Voštarnici u Zadru. Prije sv. mise molitvu krunice su predmolili i čitali liturgijska čitanja te molitvu vjernika nekadašnji framaši, a pjevao je ženski vokalni sastav „Eterno“. 

Devetnicu je predmolio posuški župnik fra Mladen Vukšić. Fra Bojan je povezao temu propovijedi s današnjim blagdanom sv. Klare, koja je čula Božju Riječ, te i nama poručio da trebamo biti svjesni da smo od Boga željeni, da smo mi taj svijet koji je Bog htio i koji je stvorio. U tom stvorenom svijetu suočeni smo s različitim situacijama i izazovima za koji duh ovog vremena i svijeta ima druge metode i upute od onih koje nam je sam Krist postavio kao imperativ i poziv. Svjesni izabranja i Božjeg poziva, kao kršćani trebamo živjeti Krista u svom konkretnom mjestu i vremenu i donositi ga svakom čovjeku kojeg susrećemo.

Devetnice u Posušju

Devetnice u Posušju

Devetnice u Posušju

Devetnice u Posušju

Devetnice u Posušju

Devetnice u Posušju

2018  Župa Posušje