HODOČAŠĆE U ITALIJU - PADRU PIJU, SV. RITI, SV. FRANJI, SV. ANTI, RIMU...

PADRE PIO-SV.RITA-SV. MIHOVIL-FRANJO ASIŠKI

PADOVA-LORETO-SAN GIOVANNI ROTONDO- MONTE SANT ANGELO (SV. MIHOVIL) –
MONTECASINNO - RIM - CASCIA (SV. RITA) – ASSISI - LA VERNA
2. - 7. travnja 2018.

PONEDJELJAK- 2.4.
Polazak iz Posušja u 00:00 sati ispred župne crkve. Vožnja preko Zagvozda, Zadra, Bosiljeva, Rijeke, Trsta,
do Padove. Uz povremene pauze. U Padovi ćemo posjetiti svetište sv. Leopolda Bogdana Mandića (sv. misa) i svetište sv. Antuna Padovanskog. Nastavak vožnje preko Bolonje, Ancone do Loreta. Smještaj u hotel. Večera. Noćenje.

UTORAK – 3.4.
Poslije doručka obilazak svetišta, sv. Nazaretska kuća, sv. misa. Nastavak vožnje do S. Giovanni Rotonda (Padre Pio U popodnevnim satima obilazak svetišta, grob sv. Padra Pia , križni put. Večera. Noćenje.

SRIJEDA – 4.4.
Poslije doručka odlazimo prema svetištu sv. Mihovila u gradić Monte Sant Angelo (sv. misa). N putu prema Rimu posjetiti ćemo čuveni Benediktinski samostan na Montecassinu-tu je osnovan najstariji red u katoličkoj crkvi 529 godine. Nastavak vožnje do Rima. Smještaj u hotel. Večera. Noćenje.

ČETVRTAK – 5.4.
Poslije doručka odlazak na cjelodnevni razgled Rima: trg, bazilika i kupola sv. Petra. (VATIKAN), Anđeoska tvrđava, Palača Pravde , trg Navona, Panteon, crkva svetog Ignacija- grob Bartola Kašića, Fontana di Trevi, Španjolski trg, Hrvatska crkva i zavod sv. Jeronima (sv. misa). Večera. Noćenje.

PETAK - 6.4.
Poslije doručka poludnevni razgled Rima: katakombe sv. Kalista, bazilika sv. Ivana Lateranskog, krstionica, sv. stube, bazilika sv. Pavla izvan zidina, bazilika sv. Marije Velike, crkva sv. Petra u okovima (Mojsije), Koloseum ( Flavijev Amfiteatar), Konstantinov slavoluk, Rimski forum, Kapitolij, crkva sv. Marije (grob posljednje Bosanske kraljice K. K.- Kosaće) Oltar domovine, Trajanov stup, Venecijanski trg. Oko 14:00 sati odlazak prema gradiću Cascia ( Sv. Rita)-kratak obilazak svetišta. Nastavak vožnje do Assisa. Smještaj. Večera. Noćenje.

SUBOTA – 7.4.
Poslije doručka razgled bazilike i groba sv. Franje, crkva i grob sv. Klare, crkve Gospe od anđela-Porcijunkula
te nastavak vožnje do brda La Verne mjesta gdje je sveti Franjo primio Kristove rane. Kratak obilazak svetišta,
nastavak puta prema kući. Vožnja preko Bologne, Padove, Trsta, Rijeke do Posušja- gdje stižemo u ranim jutarnjim satima.

CIJENA ARANŽMANA IZNOSI: 450,00 €
Cijena uključuje:
- hotelski smještaj na bazi 5 polupansiona, sve ulaznice, ulaske u autobuse u sve gradove, stručno vodstvo tijekom cijelog puta, ugodan autobus, putno osiguranje