Održana treća Tribina

U ponedjeljak, 16. listopada 2017., održana je treća Tribina.
Predavač je bio fra Šimun Bilokapić, profesor Moralne teologije na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Splitu. Tema je bila „Iskrenost i(li) laž“.
Predavač je pojasnio pojam iskrenosti. Riječ dolazi od riječi „iskra“. Iskra može osvijetliti, ali i zapaliti nešto. Pojam se odnosi na sličnost prema Uskrsu.Također, korijenski, pojam Uskrs u temelju riječi je opet iskra. Zatim je govorio o odnosu istine i laži.
 
Danas se to pretvorilo u čudnu iskrenost. Tako da je danas popularno „izići iz ormara“, razgolititi se u svakom pogledu, npr. otkriti svoju homoseksualnost, facebook – kao jedan oblik ovozemaljske ispovijedi, emisija „Trenutak istine“, itd…
U svemu jedna zanimljiva i korisna Tribina. Zahvaljujemo fra Šimunu na ovoj Tribini.

2019  Župa Posušje