Održana posljednja ovogodišnja Tribina


U ponedjeljak 30. listopada 2017. održana je posljednja ovogodišnja listopadska Tribina u našoj župi na temu "Vjera ili običaj" koju je izlagao prof. dr. sc. fra Anđelko Domazet s Katoličkoga bogoslovnog fakulteta u Splitu. Fra Anđelko je jednostavnim govorom uveo slušateljstvo u govor o odnosu vjere, tradicije i tradicionalizma te upozorio na neke pojavnosti u našem društvu koje češće daju prednost običajnostima u odnosu na biblijsku vjeru. 

Također, na primjeru nekih Isusovih postupaka i obračuna s običajnom religioznosti ljudi njegova vremena, fra Anđelko je pokušao pronaći poveznicu i sa suvremenom situacijom u našoj sredini te još jednom posvijestiti svima da je vjera stvarnost koja se tiče cjeline ljudske osobe, navlastito njezine nutarnje raspoloživosti iz koje bi trebala proizlaziti i izvanjska manifestacija, a ne obratno. Fra Anđelko je usto naglasio da vjera nije histerija ni pomama za čudesima, fenomenima i spektaklima nego otkrivanje Božje ljepote u krutoj svakodnevici i traženju odvažnosti u suočavanju s problemima pred koje nas život stavlja. Tribini je nazočilo stotinjak slušatelj(ic)a.

2018  Župa Posušje