„Judita“ u Gradnićima

U petak 16. ožujka 2018. u župnoj dvorani župe sv. Blaža u Gradnićima dramska skupina Frame Posušje postavila je dramu „Judita“ čiju je premijeru posuška publika vidjela u ponedjeljak 5. ožujka. Na poziv HKUD-a „Didak“ iz Gradnića, koje je gostovalo na X. Festivalu religiozne drame u Posušju s predstavom „Smak svita“, Frama Posušje je prihvatila s ovogodišnjom dramom gostovati u Gradnićima.

Ovim se događajem sklopila suradnja između dviju amaterskih dramskih skupina koje žele njegovati kazališnu umjetnost u Hercegovini te teme koje dolaze iz domene religije postavljati na kazališne daske. Ovim putom zahvaljujemo župljanima župe Gradnići koji su s oduševljenjem i gromoglasnim pljeskom pozdravili nastup naše Frame, fra Nikoli Rosančiću, gradnićkom župniku na gostoprimstvu, a osobito vodstvu i članovima HKUD-a „Didak“ na organizaciji, veselu prijemu i druženju u konobi župne kuće poslije odigrane drame.

Zahvalni i sa željom da „Judita“ doživi još mnogo izvedbi, pozdravili smo se s Gradnićima u kasnim večernjim satima i uputili se doma.