Gostovao Marino Restrepo


U petak 22. lipnja 2018. poslije večernje sv. mise u našoj župi, u prilično ispunjenoj kripti, svoju je životnu priču (hod od tradicionalnoga katoličkog odgoja u obitelji, 33-godišnjeg boravka izvan okrilja vjere, otmice, šestomjesečnog zatočeništva i napokon obraćenja) ispripovjedio profesionalni glumac i skladatelj g. Marino Restrepo, podrijetlom iz Kolumbije.


Život isprepleten različitim kontrastima, izložen društvenim gibanjima 60-ih i70-ih godina prošlog stoljeća, našao se najednom usred zatočeništva, i to u prašumi. Tu, izvan civilizacije, lišen svih naravnih prava i ljudskog dostojanstva, g. Restrepo spoznaje istinski smisao života: susreće uosobljenu ljubav u Isusu Kristu. Eklezijalnu je dimenziju vjere upoznavao sustavno i studiozno po svršetku zatočeništva otvaranjem novog poglavlja u životu. G. Restrepo je osobito svojim izlaganjem naglasio važnost sakramenata ispovijedi i euharistije te zbiljnost eshatona.

2019  Župa Posušje