Hodočašće u Boku Kotorsku

Naša župa organizira hodočašće u Boku Kotorsku. Hodočašće će biti 3. – 4. studenoga 2018. 
Oni koji žele poći na ovo hodočašće neka se što prije prijave fra Mladenu, najbolje utorkom.

Cijena je 100 Eura. Tu je program hodočašća.

 

 

BOKA KOTORSKA – ZALJEV SVETACA

3. - 4. studeni 2018.
 
 
SUBOTA – 3.11.
 
Polazak iz POSUŠJA u 4.00 sati. Vožnja preko Imotskog, Zagvozda,Ploča, Neuma, Slanog, Dubrovnika do HERCEG NOVOG – posjet crkvi sv. Jeronima u kojoj je kršten sveti Leopold Bogdan Mandić, kratka pauza te nastavak puta do PERASTA – poznato mjesto pomoraca i kapetana u čijoj blizini se nalazi jedinstven otočić GOSPE OD ŠKRPJELA – do kojeg se stiže kratkom vožnjom brodićem. Posjetit ćemo Gospinu crkvicu koju nazivaju Hrvatska Sikstinska kapela. 
 
Nastavak vožnje do KOTORA – gdje ćemo vidjeti očuvane stare zidine, katedralu sv. Tripuna, crkvu i grob blažene Ozane Kotorske. Za kraj dana predviđen je posjet DOBROTI – gdje ćemo vidjeti prekrasnu crkvu koju su oslikali Jozo Kljaković i Edo Murtić. Odlazak u hotel u Tivat ili Budvu. Smještaj. Večera. Noćenje.
 
 
NEDJELJA- 4.11.
 
Poslije doručka napuštamo hotel i odlazimo na Lovćen gdje ćemo vidjeti Njegošev mauzolej rad našega Ivana Meštrovića, crnogorsku prijestolnicu CETINJE (zajednički ručak) odakle se spuštamo do BUDVE. Kratka panoramska vožnja do poluotočića  SV.STJEPAN (SV. STEFAN) te razgled starog i novog dijela Budve, crkve sv. Ivana Krstitelja. 
 
U kasnim popodnevnim satima krećemo prema kući. Vožnja preko Tivta, Donje Lastve, Herceg Novog, Dubrovnika, Slanog, Neuma, Ploča. Dolazak u Posušje oko 23.00 sati.
 
Cijena - 100 eura
 
 
Cijena uključuje: - prijevoz udobnim autobusom
- edan polupansion u hotelu *** u dvokrevetnim sobama
- brodić u Perastu i ulaznicu za crkvu Gospe od Škrpjela
- ulaznice za Njegošev mauzolej
- ručak u Cetinju
 
 
Važna napomena: 
U Crnu goru se može ući sa hrvatskom putovnicom ili hrvatskom osobnom kartom ili putovnicom BiH.
Sredstvo plaćanja u Crnoj Gori su isključivo Euri
2019  Župa Posušje