Fra Nikola Jurišić zaređen za đakona

U subotu, 13. listopada 2018.godine zagrebački nadbiskup Josip Bozanić predvodio je euharistijsko slavlje u zagrebačkoj katedrali. Tijekom misnog slavlja zaredio je šesnaest novih đakona. Među kandidatima zaređena su i trojica fratara Hercegovačke franjevačke provincije Uznesenja BDM: fra Dragan Bolčić, župa sv. Jakova, Međugorje; fra Robert Pejičić, župa sv. Petra i Pavla, Mostar i fra Nikola Jurišić iz naše župe.

U svojoj propovijedi kardinal je rekao kako je obred ređenja jedan od najradosnijih trenutaka biskupske službe. Odgovarajući na pitanje - tko je đakon, kardinal je istaknuo tri riječi u koje možemo sažeti profil poziva koji je svaki đakon pozvan ostvariti, a to su: služenje, molitva i radost.

Našem fra Nikoli kao i ostalim ređenicima čestitamo. Želimo im ustrajnost i obilje Božjeg blagoslova u njihovom pozivu. 

 
2019  Župa Posušje