ĐAKONSKO REĐENJE - 30. 11. 2019. BOBANOVO SELO

djakonsko redjenje

U subotu, 30. studenog 2019. godine, u filijalnoj crkvi Duha Svetoga u Bobanovu selu biskup mostarsko – duvanjski i apostolski upravitelj trebinjsko – mrkanski predslavio je euharistijsko slavlje, tijekom kojega je blagoslovio novu crkvu i zaredio trojicu đakona. Sveti red đakonata primili su: Ante Jukić iz župe Bezgrešnog začeća BDM - Posušje, Antonio Krešić iz župe Bezgrešnog začeća BDM - Hrasno i Mate Pehar iz župe Marije Majke Crkve - Mostar.

U svojoj propovijedi biskup je povezao sva tri današnja slavlja: blagoslov crkve, đakonsko ređenje i blagdan sv. Andrije. Dok je govorio o sv. Andriji posebno je naglasio da je on bio apostol koji je dovodio ljude Isusu. Najprije svoga brata Petra, a onda nekoliko dana neposredno prije Isusove smrti i hodočasnike Grke koji su tražili Isusa. U tom smislu biskup je pozvao novoređenike i sve prisutne svećenike da i oni budu ljudi koje će u današnje vrijeme dovoditi ljude k Isusu. Obraćajući se ređenicima biskup je rekao da je svatko imao svoju povijest poziva i odaziva na Božji poziv da ga izbliza slijede.

2021  Župa Posušje