Božićni koncert u Posušju

Bozicni koncert POsušje 2021.

Božićni se koncert u Posušju već tradicionalno održava na blagdan Svetoga Ivana 26. prosinca. Tako se i sinoć u popunjenoj posuškoj kripti zapjevalo u slavlju i veselju rođenome Spasitelju, Djetešcu Isusu. Koncert je vodila Zdravka Pišković, a župnik fra Mladen Vukšić je otvorio koncert prigodnim riječima.

Božić je vrijeme ljubavi, nade i radosti. Rodio se Spasitelj, nismo više izgubljeni. “Ne bojte se! Evo javljam vam blagovijest, veliku radost za sav narod! Danas vam se u gradu Davidovu rodio Spasitelj – Krist, Gospodin. I evo vam znaka: naći ćete novorođenče povijeno gdje leži u jaslama (Lk 2, 10-12)”. Taj je navještaj poziv na kršćansku nadu, na razlog i uzrok nade. Vjera Crkve stalno ponavlja radosnu vijest nade: Bog je postao čovjekom da nas učini djecom Božjom. To su uvodne riječi voditeljice prije nego su izvođači započeli slaviti Božić svojim višeglasnim pjevanjem.

Koncert je otvorio Mali dječji zbor fra Grga Martić s pjesmama Ljubav se rodila i Rodio se Isus – Sretan Božić. Poslije njih su nastupili: Klapa Zvizdan s pjesmama Tri kralja jahahu i Veselje ti navješćujem; Mališani Glazbenog vrtića Posušje s pjesmama Mali Isuse, sretan rođendan i Sretan Božić. Ženska klapa Zvizdan je otpjevala pjesme O Isuse ove noći i O mladosti plemenita. Glazbena škola Posušje predstavila se pjesmom Uspavanka malom Isusu, a zbor Cvrčak, zbor Hrvatskog kulturnog društva Napredak, podružnice Posušje su otpjevali dvije skladbe Djetešce nam se rodilo i Božićni san. Posebnost koncerta je bio nastup Željke Grubišić i Ivane Pekas, u pratnji Marije Polić na klaviru i Brigite Baćak na flauti. One su se predstavile sa skladbom Offertorium pastorale skladatelja Ivana pl. Zajca. Nakon njih, razigrano je nastupila Frama Posušje s pjesmama Zvijezda i Raduj se cijeli svijete. Koncert je zatvorio Veliki župni zbor fra Grge Martić pjesmama Ljubav Božja zasjala i U noći zvjezdanoj.

Ovim veličanstvenim izvedbama završio je još jedan Božićni koncert u Posušju. Prije svega hvala dragom Bogu što se koncert mogao održati unatoč pandemiji, hvala svim sudionicima, kao i publici koja je došla bodriti izvođače. Hvala fra Mladenu Vukšiću glavnom organizatoru i s. Marini Ivanković na realizaciji Božinog koncerta. Za kraj koncerta su svi izvođači i publika otpjevali pjesmu Radujte se narodi. Još jedanput svima želimo sretan Božić i božićne blagdane te uspješnu i blagoslovljenu Novu godinu. Vidimo se sljedeće godine, na istom mjestu u isto vrijeme.
Sretno!

Bozicni koncert POsušje 2021.

Bozicni koncert POsušje 2021.

Bozicni koncert POsušje 2021.

Bozicni koncert POsušje 2021.

Bozicni koncert POsušje 2021.

Bozicni koncert POsušje 2021.

Bozicni koncert POsušje 2021.

Bozicni koncert POsušje 2021.

Bozicni koncert POsušje 2021.

Bozicni koncert POsušje 2021.

Bozicni koncert POsušje 2021.

Bozicni koncert POsušje 2021.

Bozicni koncert POsušje 2021.

Bozicni koncert POsušje 2021.

Bozicni koncert POsušje 2021.

2024  Župa Posušje