Fra Antonio Petric položio svečane zavjete

Fra Antonio Petric 1

U subotu 2. rujna u 19 sati u crkvi sv. Mihovila Arkanđela Duvno, sljedeća braća Hercegovačke franjevačke provincije položili su svečane zavjete:
Fra David Slišković - župa Uznesenja BDM Široki Brijeg
Fra Antonio Petric - župa Bezgrešnog začeća BDM Posušje
Fra Josip Stanić - župa sv. Mihovila Arkanđela Duvno
Fra Robert Cvitanović - župa sv. Petra i Pavla Mostar.

Svečanozavjetovanici su od Boga i Crkve zatražili ''da zavjetujući Pravilo i život u Redu manje braće mogu slijediti nauk i stope Gospodina našega Isusa Krista sveto djelujući do smrti''. Misno slavlje predvodio je provincijal hercegovačkih franjevaca fra Jozo Grbeš. U koncelebraciji su bili gvardijan fra Bože Milić, magistar hercegovačkih bogoslova fra Josip Serđo Ćavar, gvardijani naših samostana i još pedesetak svećenika. Misno slavlje svojim pjevanjem uzveličali su članovi duvanjskog zbora. U liturgiji su služili naši bogoslovi.

Fra Antonio Petric 2

Nakon prigodne homilije uslijedio je obred zavjetovanja, gdje su braća položila svoje doživotne zavjete poslušnosti, siromaštva i čistoće, predajući se potpuno našemu Bratstvu.

Čestitamo braći i neka ih sveti Franjo Asiški zagovara.

2024  Župa Posušje