Prva sveta Pričest u našoj župi

Na blagdan Duhova, 15. svibnja 2016., u našoj župi upriličeno je slavlje Prve svete Pričesti koju je primilo 157 prvopričesnika. Nakon višemjesečne vjeronaučne pripreme i osobne ispovijedi , pod Misom  u 11.30 sati, prvopričesnici su prvi put primili sakrament svete Euharistije. Slavlje je počelo svečanom procesijom. Svetu Misu je predslavio župni vikar fra Dario Galić.

U prigodnoj propovijedi fra Dario se osvrnuo na svetkovinu Duhova i sakrament Euharistije kojeg je Isus ustanovio i u kojem nam je ostavio samog sebe, hranu za putovanje prema vječnom životu. Prvopričesnici su sudjelovali u slavlju čitanjima i molitvom vjernika.

Na kraju Mise župnik fra Mladen Vukšić, zahvalio se Bogu i svima koji su doprinijeli ovoj svečanosti. Nakon svečanog blagoslova i podjele spomen slika, prvopričesnici su se uputili pred crkvu i zajednički uslikali.