FRAMIN 2016. god.

I ove kao i svake godine do sada, posuški ministranti sudjelovali su na FRAMINU tj. susretu svih ministranata iz franjevačkih župa u Hercegovini. Sudjelovali su u raznim aktivnostima susreta, ito od kviza do igara bez granica. U kvizu su sudjelovala četvorica, a u nogometu  šesterica ministranata. Sve se to održavalo u franjevačkom samostanu u Mostaru i u Rodoču,a nas posušana bilo je 38.

U Mostar smo došli u devet sati, nakon manje pauze imali smo svetu Euharistiju. Misu je predvodio fra Josip Serđo Ćavar, a isti je sve zadivio sjajnom propovjedi i scenom sa magnetom i čavlima iz koje su svi izvukli jasnu pouku. Nakon mise imali smo kratka predavanja od postulanata i njihovom duhovnom putu i pozivu. Započeo je i kviz znanja za ministrante poslije molitvenog dijela, a na kojem smo osvojili 4. mjesto. Oko 12.00 sati došlo je u do najvažnije dijela, započele su igre, ito nogomet i igre bez granica. U nogometu se na žalost nismo proslavili. A u isto vrijeme vodile su se igre bez granica na kojima smo zauzeli 3 mjesto. No nije važna samo pobjeda, nego i druženje i služenje našem Bogu. Sretni i s pjesmom na usnama vratili smo se našim kućama oko 16.00 sati zahvaljujući najprije Bogu na današnjem lijepom i sunčanom danu.

Antonijo Ramljak