BOŽIĆNI KONCERT U POSUŠJU 2016.

Sinoć je 27. prosinca 2016. godine u posuškoj kripti održan već tradicionalno još jedan božićni koncert.
Božićni koncert je otvorio posuški župnik fra Mladen Vukšić, a koncert je uistinu čisti posuški jer su sudjelovali svi lokalni izvođači, te ove godine i gostujuća klapa sv. Mihovil iz Prološca.

“Božić je najljepši događaj koji se zbio u povijesti ljudskoga postojanja. To je biser među događajima.” Ovo su uvodne riječi koncerta kojima je voditeljica započela najavu maloga dječjeg zbora fra Grga Martić, koji je pjesmama Rodio se Bog i čovjek i Sretan Božić otvorio božićni koncert. Nakon njih svoje pjevačko umijeće, ali i slavljenje maloga djeteta Isusa iskazale su i ženska klapa Zvizdan, dječica iz Glazbenoga vrtića, gostujuća klapa sveti Mihovil iz Prološca, muška klapa Grga, Frama Posušje, muška klapa Zvizdan i na koncu Veliki župni zbor fra Grga Martić.

Bog je uistinu velik, pa i u malomu djetetu koji se rodio posve odbačen na slamici u štalici. Božja je poruka jasna: budimo ponizni i mali, slavimo Boga pjesmama, jer kako kaže sveti Augustin “Tko pjeva, dvaput moli”.

Posušje je sinoć slavilo i pjevalo rođenje Božjega sina u prepunoj kripti. Program je vodila Gabrijela Bešlić, a koncert je završio zajedničkim pjesmom Radujte se narodi.

Vidimo se iduće godine u isto vrijeme na istome mjestu. Bog Vas blagoslovio.