20. susret duhovnih zvanja posuškoga kraja

U Posušju je u srijedu 26. srpnja održan 20. susret duhovnih zvanja posuškoga kraja. Susret je započeo misnim slavljem koje je predvodio dr. don Ivan Zirdum, ovogodišnji zlatomisnik koji je na službi u Đakovu. Na početku je prisutne u ime organizacijskoga odbora pozdravio fra Mario Knezović, te posuški župnik fra Mladen Vukšić. Na misi je pjevala Frama. 


Nakon misnoga slavlja bilo je druženje s vjernicima koji uvijek pristignu u velikome broju. Potom je don Ivan Zirdum govorio o aspektima svećeničkoga poziva, pastoralnoga i društvenoga djelovanja. Tom prigodom su iznesene čestitke za obljetnicu Zlatne mise fra Šimuna Oreča i don Jerke Sutona, te dijamantni jubilej časne sestre Dobroslave Vranjković.
 
Drugi dio programa odvijao se u Tribistovu, ponad jezera, u kući odmora i duhovnosti don Stjepana Lončara. Taj dio druženja je protekao uz ručak, pripovijedanje, poneku društvenu igru i neizostavnu gangu.
2018  Župa Posušje