Prva večer Devetnice u Posušju, 6. VIII. 2017.


U nedjelju 6. kolovoza 2017. započela je Devetnica Velikoj Gospi u Posušju. Devetnicu je otvorio, predslavio svetu misu te mnoštvu vjernog puka propovijedao fra Augustin Čordaš, mladomisnik. Ove godine ćemo u Devetnici razmišljati o sadržaju fatimskih poruka koje je Blažena Djevica Marija uputila vidjelicama u Fatimi prije točno stotinu godina. 

Fra Augustin je propovijedao na temu „Čitav svijet posvetite mojemu Bezgrješnom Srcu“ te dočarao odnos davnih fatimskih poruka s našom aktualnom situacijom u suvremenom dobu te na konkretan i zoran način predočio na koji bismo način mogli „posvetiti“ sebe Blaženoj Djevici Mariji. Devetnicu Velikoj Gospi prije samog početka sv. mise predmolio je fra Ivan Penavić, župni vikar. Misno je slavlje pjesmom uzveličao župni zbor „Fra Grga Martić“ pod ravnanjem s. Marine Ivanković. Molitvu krunice prije svete mise su predmolili i liturgijska čitanja u slavlju sv. mise čitali članovi Franjevačke mladeži.


 
2018  Župa Posušje