Druga večer Devetnice u Posušju

Devetnice u Posušju

U ponedjeljak 7. kolovoza 2017. proslavljena je druga večer Devetnice Velikoj Gospi u Posušju. Molitvu krunice, pola sata prije početka misnog slavlja, predmolili su članovi Franjevačkoga svjetovnog reda. Trećari su čitali i liturgijska čitanja i molitvu vjernika. Svetu je misu glazbeno animirala Franjevačka mladež. Molitvu Devetnice Velikoj Gospi predmolio je fra Marko Dragićević. 

Svetu misu je predslavio i propovijedao na temu „Obratite se i vjerujte evanđelju“ fra Mario Ostojić, župni vikar u Duvnu. Fra Mario nam je jednostavnim i iskrenim razmatranjem o potrebi kršćanskog obraćenja, prisutnosti i stvarnosti grijeha u našoj svakodnevici te važnosti molitve u osobnom i obiteljskom životu dozvao u svijest tko smo i kamo idemo. Na svetoj je misi sudjelovalo mnoštvo vjernika.

Devetnice u Posušju
Devetnice u Posušju
Devetnice u Posušju
Devetnice u Posušju
Devetnice u Posušju
Devetnice u Posušju

2018  Župa Posušje