Treća večer Devetnice Velikoj Gospi

Devetnice u Posušju 2017.
Treću večer Devetnice Velikoj Gospi u našoj župi kao domaćin predmolio je fra Ante Leko, župni vikar. Svetu misu je predvodio i propovijedao na temu „Ovaj se rod ničim drugim ne može izagnati osim molitvom i postom“ fra Slaven Brekalo, župnik u Duvnu.

Fra Slaven je na zanimljiv način posuvremenio i uhu čovjeka današnjeg vremena približio važnost molitve i posta u odnosu na napasti i različite druge duhovne izazove s kojima nas život suočava. 

Dinamičan, razgovijetan, razumljiv i živahan govor propovjednika našao je odjeka u mnogim vjerničkim ušima i srcima koja su ga slušala. Sveto je misno slavlje bilo posebno svečano jer je bilo praćeno zvucima tamburaškog orkestra iz Šurmanaca, župa Međugorje, uz nastup solista. Svetu krunicu prije sv. mise predmolili su članovi molitvenog pokreta „Kursiljo“ te čitali liturgijska čitanja i molitvu vjernika.

Devetnice u Posušju 2017.
Devetnice u Posušju 2017.
Devetnice u Posušju 2017.
Devetnice u Posušju 2017.
 

2018  Župa Posušje