Peta večer Devetnice

Devetnice u Posušju

Petu večer Devetnice Velikoj Gospi u četvrtak 10. kolovoza 2017. predslavio je fra Marin Karačić, župni vikar na Humcu. Fra  Marin je propovijedao na temu iz poslanice Kološanima: „U svom tijelu dopunjam što nedostaje mukama Kristovim za Tijelo njegovo, za Crkvu“ te pokušao približiti kršćanski pogled na patnju, na podrijetlo zla i muke, duhovnih i tjelesnih boli koje pogađaju čovjeka. 

Ključ razumijevanja patnje svakako je Kristov križ kao jedino mjesto na kojem svaka patnja dobiva svoj smisao i odgovor. Kao domaćin Devetnicu je predmolio fra Milan Lončar, župni vikar. Liturgijska čitanja i molitvu vjernika čitali su odrasli čitači iz župe te predmolili krunicu prije misnog slavlja, a pjevala je klapa Hrvatskoga kulturnog društva „Napredak“ iz Posušja.

Devetnice u Posušju

Devetnice u Posušju

Devetnice u Posušju

Devetnice u Posušju

Devetnice u Posušju
 

2018  Župa Posušje