Održana druga listopadska Tribina

Gost druge jesenske Tribine u našoj župi, u ponedjeljak 9. listopada 2017. bio je fra Domagoj Runje, gvardijan samostana na Trsteniku i profesor Svetoga pisma na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Splitu. Tema o kojoj je predavač progovorio kroz prizmu različitih scena iz Isusova života jest „Simpatija ili empatija“, odnosno međuljudsko ophođenje u obiteljskom i širem društvenom krugu.

Predavač je približio biblijsko pripovijedanje i događaje iznoseći uzorke ispravna i pogrješna postupanja na primjeru Kajina i Abela, Isusova „gubljenja“ u jeruzalemskom Hramu, Petrove ispovijesti vjere u Krista te pobune protiv njegova pogubljenja, zaključivši sve govorom o Isusu kao ozdravitelju međuljudskih odnosa na primjeru molitve žene Sirofeničanke. Precizno, odmjereno i iscrpno analizirajući biblijski tekst fra Domagoj je prisutnu publiku zainteresirao za novost Božje riječi koja svojom svježinom uvijek privlači, poučava i oduševljava.