Seminar za ministrante u Međugorju

Tog petka, 1. prosinca, oko 16 sati dvojica mojih prijatelja i ja krenuli smo u Međugorje s fra Ivanom. U Međugorju se taj vikend održavao seminar za franjevačke ministrante iz Hercegovine. Kad smo došli u Međugorje, smjestili smo se u "Kuću mira" gdje su nas srdačno dočekali fra Antonio Šakota i postulanti. U 17 sati je bila krunica, a zatim sveta misa. Oko 19 sati je bila večera i prilika da se upoznamo s ostalim ministrantima. 


Kiša nam nije pokvarila plan da se idemo penjati na "Podbrdo". Bio je poseban ugođaj penjati se moleći krunicu. Subotnje smo jutro započeli molitvom u kapelici, a poslije toga nam je fra Antonio održao predavanje o Isusu i njegovu djelovanju. Poslije predavanja postulanti su nam pripovijedali o svojim životnim iskustvima: kako su se odlučili na taj put. Popodne smo proveli igrajući nekoliko sati nogomet u dvorani. Večer smo završili gledajući film. Svetu misu u 10 sati predvodio je provincijal fra Miljenko Šteko. Poslije ručka smo se pozdravili i spremali za povratak kući. Ovo je bilo jedno od ljepših iskustava u mom životu i jako dugo ću pamtiti ova tri dana molitve i druženja.


Ministrant Ivan Šego

2019  Župa Posušje